Архив рубрики: Без рубрики

Короткі відомості про діючі речовини — 2

(Авторка – Богдана Гриневич) — 2

Носіями терапевтичної дії лікарських рослин являються деякі хімічні речовини, які містяться в цих рослинах і являють собою продукти життєвих процесів — метаболізму, обміну речовин в рослинних організмах. Активні речовини можна розділити на речовини, які мають активну фізіологічну дію на живі організми.romash

Алкалоїди — це продукти обміну речовин переважно деяких зелених рослин, які характеризуються наявністю азоту в молекулі, а також в багатьох випадках сильною токсичною дією на живий організм. Як правило, в рослинах вони зв’язані у вигляді солей органічних кислот, які рідко зустрічаються в вільному вигляді. Більшість алкалоїдів — прозорі кристалічні речовини без запаху, чутливі до підняття температури, при якій вони розпадаються. Рідко в рослині представлений тільки один алкалоїд, звичайно це буває комплекс хімічно об’єднаних речовин. Читать далее

Share Button

Фармакотерапевтичні властивості Лікарських Рослин — 3

(Авторка – Богдана Гриневич) — 3

Ми розглянули основні діючі речовини лікарських рослин. Тепер розглянемо їх корисні властивості для людини.

Перша форма використання лікарських рослин — трав’яні чаї. Головна дія таких чаїв — здатність діючих речовин розчинятися в воді та входити в кров’яне русло через органи травлення. Кожна лікарська рослина має свої особливості у використанні, та гололовне, що вони роблять — це очисна функція завдяки своїй здатності допомагати організму виводити з нього продукти метаболізму через сечу і жовч.

Існують певні умови приготування таких чаїв. Тільки правильно приготовлений чай містить оптимальну кількість активних речовин. Чай потрібно готувати з відповідної дози сировини і води, нагрітої до температури, якої потребує дана активна речовина.romash

Перш за все, декілька слів щодо дозування сировини. Поширена неправильна думка про те, що з великої кількості сировини можна приготувати більш діючий чай. Висока концентрація активних речовин може спричинити дію, протилежну до очікуваної, і зашкодити хворому. Тому не слід збільшувати кількість сировини при готуванні чаю вище дози, перевіреної і підтвердженої на практиці. Слід запам’ятати, що повна чайна ложка (не переповнена) містить 1,5 — 2 грами чайного збору. Столова ложка містить близько 5 грамів чайного збору. Читать далее

Share Button

Лікарські рослини, бальзами та їх використання — 4

(Автор – Богдана Гриневич) — 4

Великою помилкою у розвитку медицини останніх століть було відмежування від методики цілісного оздоровлення людини. Як ми вже розглядали, Парацельс першим виділив хімічні речовини, які є активними елементами тих чи інших лікарських рослин. І з того часу почали вже акцентувати увагу не на цілісній дії фітотерепії, а на певних діючих елементах тої чи іншої рослини. З того часу й пішов справжній занепад давнішньої науки про цілісне здоров’я людини. Адже стали лікувати наслідки, а не причину.romash

Приклад сьогоднішнього дня: гіпертонія. Хвороба, яка є наслідком порушення функціонування кров’яних судин та їх зашлакування продуктами обміну. Ніякого справжнього лікування медицина офіційна не дає, окрім того, що тільки бореться лише з проявом цієї хвороби — підвищенням кров’яного тиску. Ось тому немає надії у такого хворого: він, як наркоман, на все життя стає залежним від пилюль, та не поправляється, а лише з часом має використовувати все сильніші і дорожчі ліки, а хвороба стає все тяжчою… Читать далее

Share Button

Стійкість та Рівновага

Не новиною для Вас буде той факт, що похилий вік та сивина може мати надзвичайну гармонію, пластичність та красу.
Плавно, красиво робить незвичні, але досить цікаві рухи Дід.
На природі, в лісі, де немає цікавих очей, Старий Знахар іноді розминає свої кістки. Що це за рухи? Звідки вони?

— Це, синку, моє наслідування руху Стихій. Колись, в давні-давні часи, мешканці цієї землі були близькими до Природи, і чоловіки були Воїнами… Ближче до нас сторінка Запоріжського Козацтва. Козак-характерник — це “воїн-монах”, а ще Знахар. Вміння володіти своїм тілом — перша сходинка до володіння емоціями, а потім і думками, тобто Духом. Пізніше я розповім тобі багато цікавого про подвиги козаків-характерників, і, якщо зацікавишся, то пізнаєш і деякі секрети їх майстерності.
— Ваші рухи чимось схожі на рухи китайських майстрів.
— Вода, синку, вона і в Китаї вода, так само як і Вітер, і Вогонь. Істина скрізь одна, тільки верхнім одягом відрізняється.
Те, що ти бачиш в моїх рухах, а також в рухах шаманів півночі, китайців, африканців, індійців Америки, — це наслідування універсальним Законам Розвитку Стихій.
Ти кажеш: “Схоже на Китай”. Хвала тому народові, котрий зберіг свої прадавні традиції та ганьба тим, хто забув не тільки своїх пращурів, але й свого батька! Китайці варті поваги навіть за те, що зберегли будинок та могилку Конфуція… Чи є щось схоже у світі в інших краях? Ось де істинні Діти! А ми — так нічого про себе і не знаємо… Насильна християнізація знищила культуру, древню Трипільську культуру наших територій… А до речі, синку, ми з тобою народились в кратері величезного вулкану! І той Чорний камінь, що збираються дістати — дай Боже, щоб не дістали! — є на нашій планеті ще тільки в Китаї. Ось так, друже мій! Не слід забувати Початок свій, адже той, хто не поважає коріння своє — не може назватись достойною людиною.
Слава Богу, що не всі забули. В крові деяких Небо благословляє таланти древніх предків. Ось і я, Божою милістю, дещо вмію, і дещо особливе знаю…
Народились ми з тобою в певному Межиріччі, в кратері Вулкану над Чорним Каменем… А це про щось таки каже…
Але, повертаюсь до танцю, щоб не стомлювати тебе.
Бойовий танець Майстра — це танець Сили, танець зв’язку форми тіла з Єдиним Духом тими Нитками Спорідненості, про які я розповідав раніше. Важко та, може, й даремно пояснювати. Це справа практики. Зрозуміти це мистецтво ти зможеш лише тоді, коли сам увійдеш в спорідненість, симпатію до світу, який тебе оточує. Коли зіллєшся з Місцем та з Моментом часу…

— З чого мені слід розпочинати, дідусю?
— З чистоти тіла, одягу та спокою душі. Тим і розпочинай, чому я тебе вчив з самого першого дня нашого знайомства.
— А у фізичних вправах?
— В природних рухах тіла, адже це геть не фізичні вправи, найважливіше — це с т і й к і с т ь ! Рівновага. Але не статична нерухомість, а динамічна, чи то стійкість в розвитку, в русі. До того ж, синку, всі твої рухи мають відповідати ритмам дихання та, навпаки, ритми дихання будь-коли та будь-де мусять відповідати твоїм рухам. Не тільки під час занять, але й постійно, будь-коли та будь-де.
— Яким чином досягти цього?
— Технічно це не складно, але на практиці потрібні роки тренуваннь. Як це виглядає теоретично? Необхідно навчитися плавності та “заокругленості” рухів, а також відпрацювати миттєве “застигання” тіла з одночасною зупинкою дихання на видиху. Це, окрім управлінням тілом, має також сильний терапевтичний ефект.
Дідусь продемонстрував своєрідні пересування по стежинці з періодичним завмиранням тіла в різноманітних, досить незручних, але дуже стійких для діда позах. Здивувало юного студента те, що здавалось практично неможливим при цьому утримувати своє тіло нерухомим. Але дід стояв… Це нагадувало стоп-кадр у фільмі.
— Це може називатись майстерністю “зупинити мить”. Навчись робити схожі речі на внутрішній рахунок “один-два-три”, і ти не тільки будеш стійким, але й зрозумієш зсередини сенс цього прекрасного та корисного будь-якій людині мистецтва. Що це дасть, запитаєш ти? Перед усім ти навчишся з’єднувати свої нитки форми із зовнішнім оточенням і не будеш “білою вороною” в навколишньому світі, а станеш з ним спорідненим. Єдиним з ним… Таким чином ти зіллєшся з ситуацією, зовнішнім оточенням та будеш в динамічній гармонії з навколишніми Силами.
Та якщо ти при всьому цьому щирий, то вони і очистять тебе, і підживлять Свіжою Здоровою Силою.
На цій властивості, юначе, і основані як всі гідні бойові мистецтва, так і терапевтичні рухи Сходу. І, тим більше, бойове мистецтво та філософія Трипільських воїнів…
— За Вашими словами, це один із способів стати Воїном?
— Не тільки Воїном, але і Знаючим, а то й просто Хорошою Гідною Людиною. Тебе ніколи не спіткатиме невдача, якщо навчишся жити у Світі, а не в егоїстичній стороні від нього, як живе зараз переважна кількість гордовитого племені людей…
Люди уявили себе “царями” Природи, проголошуючи Права та забуваючи про Обов’язки. Такий “лжецар” узурпує Природу як тільки підказує йому його мутована свідомість. Мутанти, що в неосвідченості та в омані давлять під себе все і всих, бачачи як мету тільки їжу та джерело насолодження плоті.
Не тільки насилля дане нам, людям. “Не хлібом єдиним жива людина”. Є ще й потреби Душі-Серця… Є Кохання. Є і Єдиний Дух. Бог… Бог — як Закон Єдності Природи. Як спорідненість частинки та Цілого…

Share Button

З історії використання лікарських рослин — 1

(Автор — Богдана Гриневич) — 1

romash

Первісні люди, освоюючи місця проживання, досліджували й місцеву флору, знаходячи для себе рослини, які мали як цілющі, так і смертоносні властивості. Так і з’явились перші ліки.

Перш за все люди боролись з відчуттям болі… Для знеболювання та підвищення життєдіяльності населення Східної Азії використовувало чай, Африки — каву та горіхи кола, Центральної Америки — листя мате, індіанці Амазонки — гуарану. Згодом у всих цих рослин було знайдено об’єднуючу речовину — алкалоїд кофеїн. Так завдяки природній спостережливості, перевіреній роками та тисячоліттями народній мудрості починаються витоки предмету фітотерапії. Читать далее

Share Button

Криниця Відродження

Моринці, Черкаська область. В яру біля хатини, де народився Тарас Шевченко, вирішили ми з Станіславом Суржко викопати Криницю (бо у старій не було ні краплини води). Погодили ідею з місцевим головою Євгенієм, і взялись за справу восени 2017 року.
Зимою вже пили воду — Чисту та Смачну! Читать далее

Share Button

Душа Жінки — продовження…

IMG_0075ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ГРИ

Стремится человек к слиянию:
Одни— словами заклинаний,
Других — к слиянию манит страсть.
Как в эти сети не попасть?..

Дивіться, мої Любі, наскільки прекрасний Світ навколо нас!
Зараз літо, Мати-Природа живе, наповнюючи себе різноманітністю сцен, де відбувається Вічний Театр Творіння…
Ранковий Схід Сонця лоскоче своїми теплими оживляючими промінчиками верховіття і вікна наших квартир, неначе закоханий Чоловік ніжно гладить волосся сплячої Дружини, спонукаючи її до пробудження і початку свідомого творіння…
В усвідомленому стані дня весь світ надягає Сукні, красуючись і зваблюючи один одного…
Як Світ Природи різноманітний і неповторний Кольорами, так і Людина неповторна у своїх оголених формах, у своїх нарядах і манерах спілкування як одна з одною, так і зі своєю Матір’ю-Природою…
Для чого все це? Чи є відповідь? Читать далее

Share Button

Душа Жінки…

Digital Camera

Матерям, Дружинам, Дочкам Присвячується…

*** Можна послухати книгу в авторському звучанні на каналі YouTube

Вітаю вас, любі мої Співрозмовники!
Довгий-довгий час визрівала ця книга…
Як назвати її? – думав. «Чоловік і Жінка»? – «Він і Вона»? Ні, не те…
І ось сьогодні, шістнадцятого червня тисяча дев’ятсот дев’яносто п’ятого року, в день, під час грози, під захват блискавок і грому над Києвом, я почув назву моєї чергової книги:
“Душа Жінки” Читать далее

Share Button

Майдан

Громадянському суспільству – Громадянське самоуправління.

Що ж насправді почалось Осінню 2004 року в Києві та й на всій Україні? І що повторно підкріплюється Майданом тепер, груднем 2013-го?

Відомий всьому світу міжнародний гросмейстер Гаррі Каспаров назвав Майдан 2004 року великою тактичною перемогою українського народу, а Майдан 2013-го – стратегічною перемогою. Відзначивши, що для перемоги необхідна як Стратегія і Тактика, так і Характер, його сила. І така сила є в наших серцях. Читать далее

Share Button

Школа Характерника

shkola

Козак Василь та Побратим

Характерник — характер — сила Волі, сила Особистості, Самодостатності, Самовизначеності.
Характерник має власну Стратегію життя, свій Шлях.
Особиста сила Характерника — це той внутрішній Вихор в животі, який дає можливість йти своїм Шляхом впевнено та бездоганно….
Реалізація себе в будь-якій сфері життя, МАЙСТЕРНІСТЬ… Читать далее

Share Button