Стійкість та Рівновага

Не новиною для Вас буде той факт, що похилий вік та сивина може мати надзвичайну гармонію, пластичність та красу.
Плавно, красиво робить незвичні, але досить цікаві рухи Дід.
На природі, в лісі, де немає цікавих очей, Старий Знахар іноді розминає свої кістки. Що це за рухи? Звідки вони?

— Це, синку, моє наслідування руху Стихій. Колись, в давні-давні часи, мешканці цієї землі були близькими до Природи, і чоловіки були Воїнами… Ближче до нас сторінка Запоріжського Козацтва. Козак-характерник — це “воїн-монах”, а ще Знахар. Вміння володіти своїм тілом — перша сходинка до володіння емоціями, а потім і думками, тобто Духом. Пізніше я розповім тобі багато цікавого про подвиги козаків-характерників, і, якщо зацікавишся, то пізнаєш і деякі секрети їх майстерності.
— Ваші рухи чимось схожі на рухи китайських майстрів.
— Вода, синку, вона і в Китаї вода, так само як і Вітер, і Вогонь. Істина скрізь одна, тільки верхнім одягом відрізняється.
Те, що ти бачиш в моїх рухах, а також в рухах шаманів півночі, китайців, африканців, індійців Америки, — це наслідування універсальним Законам Розвитку Стихій.
Ти кажеш: “Схоже на Китай”. Хвала тому народові, котрий зберіг свої прадавні традиції та ганьба тим, хто забув не тільки своїх пращурів, але й свого батька! Китайці варті поваги навіть за те, що зберегли будинок та могилку Конфуція… Чи є щось схоже у світі в інших краях? Ось де істинні Діти! А ми — так нічого про себе і не знаємо… Насильна християнізація знищила культуру, древню Трипільську культуру наших територій… А до речі, синку, ми з тобою народились в кратері величезного вулкану! І той Чорний камінь, що збираються дістати — дай Боже, щоб не дістали! — є на нашій планеті ще тільки в Китаї. Ось так, друже мій! Не слід забувати Початок свій, адже той, хто не поважає коріння своє — не може назватись достойною людиною.
Слава Богу, що не всі забули. В крові деяких Небо благословляє таланти древніх предків. Ось і я, Божою милістю, дещо вмію, і дещо особливе знаю…
Народились ми з тобою в певному Межиріччі, в кратері Вулкану над Чорним Каменем… А це про щось таки каже…
Але, повертаюсь до танцю, щоб не стомлювати тебе.
Бойовий танець Майстра — це танець Сили, танець зв’язку форми тіла з Єдиним Духом тими Нитками Спорідненості, про які я розповідав раніше. Важко та, може, й даремно пояснювати. Це справа практики. Зрозуміти це мистецтво ти зможеш лише тоді, коли сам увійдеш в спорідненість, симпатію до світу, який тебе оточує. Коли зіллєшся з Місцем та з Моментом часу…

— З чого мені слід розпочинати, дідусю?
— З чистоти тіла, одягу та спокою душі. Тим і розпочинай, чому я тебе вчив з самого першого дня нашого знайомства.
— А у фізичних вправах?
— В природних рухах тіла, адже це геть не фізичні вправи, найважливіше — це с т і й к і с т ь ! Рівновага. Але не статична нерухомість, а динамічна, чи то стійкість в розвитку, в русі. До того ж, синку, всі твої рухи мають відповідати ритмам дихання та, навпаки, ритми дихання будь-коли та будь-де мусять відповідати твоїм рухам. Не тільки під час занять, але й постійно, будь-коли та будь-де.
— Яким чином досягти цього?
— Технічно це не складно, але на практиці потрібні роки тренуваннь. Як це виглядає теоретично? Необхідно навчитися плавності та “заокругленості” рухів, а також відпрацювати миттєве “застигання” тіла з одночасною зупинкою дихання на видиху. Це, окрім управлінням тілом, має також сильний терапевтичний ефект.
Дідусь продемонстрував своєрідні пересування по стежинці з періодичним завмиранням тіла в різноманітних, досить незручних, але дуже стійких для діда позах. Здивувало юного студента те, що здавалось практично неможливим при цьому утримувати своє тіло нерухомим. Але дід стояв… Це нагадувало стоп-кадр у фільмі.
— Це може називатись майстерністю “зупинити мить”. Навчись робити схожі речі на внутрішній рахунок “один-два-три”, і ти не тільки будеш стійким, але й зрозумієш зсередини сенс цього прекрасного та корисного будь-якій людині мистецтва. Що це дасть, запитаєш ти? Перед усім ти навчишся з’єднувати свої нитки форми із зовнішнім оточенням і не будеш “білою вороною” в навколишньому світі, а станеш з ним спорідненим. Єдиним з ним… Таким чином ти зіллєшся з ситуацією, зовнішнім оточенням та будеш в динамічній гармонії з навколишніми Силами.
Та якщо ти при всьому цьому щирий, то вони і очистять тебе, і підживлять Свіжою Здоровою Силою.
На цій властивості, юначе, і основані як всі гідні бойові мистецтва, так і терапевтичні рухи Сходу. І, тим більше, бойове мистецтво та філософія Трипільських воїнів…
— За Вашими словами, це один із способів стати Воїном?
— Не тільки Воїном, але і Знаючим, а то й просто Хорошою Гідною Людиною. Тебе ніколи не спіткатиме невдача, якщо навчишся жити у Світі, а не в егоїстичній стороні від нього, як живе зараз переважна кількість гордовитого племені людей…
Люди уявили себе “царями” Природи, проголошуючи Права та забуваючи про Обов’язки. Такий “лжецар” узурпує Природу як тільки підказує йому його мутована свідомість. Мутанти, що в неосвідченості та в омані давлять під себе все і всих, бачачи як мету тільки їжу та джерело насолодження плоті.
Не тільки насилля дане нам, людям. “Не хлібом єдиним жива людина”. Є ще й потреби Душі-Серця… Є Кохання. Є і Єдиний Дух. Бог… Бог — як Закон Єдності Природи. Як спорідненість частинки та Цілого…

Share Button